DIY Bahçe Dizaynı

“Kendin Yap” ile Bahçe Dekorasyonu Fikirleri

Sizde bahçeli bir evde oturan şanslı insanlardansanız, hayalinizdeki bahçeyi kendiniz tasarlayıp yapabilirsiniz.Son zamanlarda çokça duyduğumuz DIY (Do İt Yourself) Türkçe ifadesiyle “Kendin Yap” ile evinizin bahçesini yenileyebilir daha canlı ve dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz.Hem de bunu yaparken öyle büyük mevlalar harcamanıza da gerek yok. Bahçenizi bambaşka bir havaya sokmak düşündüğünüz gibi masraflı olmayabilir. Elinizde bulunan artık malzemelerden, kullanılmayan eşyalardan faydalanabilirsiniz.

Pet şişelerden yoğurt kaplarına konserve kutularına, eski ayakkabı ve terliklerden araba ve bisiklet lastiklerine, ahşap paletlerden plastik çatal kaşığa kadar birçok farklı malzeme veya eşya ile kendinize özgü harika dekorasyonlar oluşturabilirsiniz.Hayal gücünüzü biraz zorlayın ve buna biraz emek, biraz zaman ve biraz elbecerisini de ilave edin yeter! Fazla paralar verip aldığımız ürünleri DIY ile kendi zevkimize göre daha ucuza elde etmiş oluruz. Peki sadece maddi kazanç mı sağlamış oluruz? Tabi ki hayır; tamamen kendi yaptığımız bize ait orijinal ürünlerle daha mutlu olabilir, üretkenlik ve yaratıcılığımızı arttırabiliriz.

Ev dekorasyonu kadar bahçe dekorasyonu da önemlidir.Misafirlerinizi ilk karşılayan yerler bahçenizdir. Eviniz ile uyumlu bir bahçe misafirlerinize sizin hakkınızda ilk izlenimleri verecektir.Kullanabileceğiniz basit malzemelerle yaratıcı fikirlerinizi birleştirerek modern ve şık bahçeler tasarlayabilirsiniz.Hem de size özgü, maliyeti az, bütçenize uygun, kullanışlı bahçe dekorasyonu yapmış olursunuz.

Sizi biraz meşgul edecek, yeni hobiler kazandırabilecek birbirinden ilginç harika DIY bahçe projelerinden birkaçını beğenilerinize sunuyoruz.Kendi bahçenize uygun olanları seçip uygulamaya başlayabilirsiniz.

DIY Çok Amaçlı Mutfak Rafı

DIY Dekoratif Çiçeklik Yapımı

DIY Ahşap Kasalardan Kitaplık Yapımı

DIY Dekoratif Saksı Yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Emel SAKAR says:

    İster küçük ister büyük olsun bahçeniz, kendi uğraşlarınız ve emeğinizle bir şeyler yapabiliyorsanız daha sevimli daha huzur verici hale geliyor bulunduğunuz ortamlar. Bu yüzden hobi gibi düşünüp uğraşmak lazım görsellerde olduğu gibi dekorasyonlarla.

  2. Ferhan CEBECİ says:

    Bu tarz fikirler güzel oluyor. Yaz aylarında bahçede daha güzel ve keyifli günler geçirmek için uygulanabilecek iyi fikirler. Yapabileceğime inandığım, malzemeleri elimde olan bir kaç örnek uygulamayı çocuklarla yapıyorum. Eğlenceli keyifli oluyor. Çocuklarda çok seviyor. Hayat sadece okulda öğrenilmiyor, birlikte vakit geçireceğimiz, kendimiz yaptığımız böyle etkinlikler lazım. Mutlu huzurlu hissediyorsunuz kendinizi ve bunu yapmak içinde çok para harcamanıza gerek kalmıyor.

BİR YORUM YAZ