Kapı Önü Paspas Tasarımları

Kapı Önü Paspas Tasarımları

Kapı önü paspasları; kar, toz, kum gibi yaş ve kuru kirlerin binaya girmesini engelleyen farklı malzemelerden yapılmış sileceklerdir.Dış mekan paspasları kapı önlerinin aşınmasını önlediği gibi buradaki kirlerin temizlenmesini de kolaylaştırır.

Kapı önü paspasları bu işlevlerinin yanı sıra dekoratif bir aksesuar olarak ta kullanılmaktadır. Misafirlerimizi ilk karşılayacak, dekorasyonumuz hakkında onlara ilk izlenimleri verecek olan da  dekoratif kapı önü paspaslarıdır.

Kapı Önü Paspas Tasarımları için aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Bir çok farklı renk, desen ve şekillerde dekoratif kapı önü paspaslarını bulmak mümkün.Baskılı, yazılı, çiçekli, çakıl taşı veya hasır görünümlü, çizgi film karakterli olanlarından zevkimize uygun olanı seçmemiz yeterli olacaktır.

Kapı Önü Paspas Seçimi

Kapı önü paspasımızı seçerken ilk olarak rengi konusunda karar verebiliriz.Açık renkli paspaslar çabucak kirleneceğinden, temizliği zor olacağı gibi şık bir görüntüde  oluşturmazlar.Ayrıca paspasımızın rengi kapımız ve varsa kapı önü aksesuarları ile uyumlu olmalıdır.Kapımızın üzerinde bulunan süs veya kapı önüne konulan saksı, şemsiyelik gibi aksesuarlarımızla paspasımız kombine edilerek bir bütünlük oluşturmak dekoratif açıdan şık duracaktır.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer konuda paspasımızın boyutları olmalıdır. Alacağımız paspas kapımızın genişliği ile uyumlu, ne büyük nede çok küçük olmalıdır.İdeal olanı aynı genişlikte veya bir tık küçük olanıdır.

Kapı Önü Paspas Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Kapı önü paspasımızı yedeğiyle ile birlikte alırsak kirlendiğinde, birini temizlerken diğerini kullanabiliriz.Kirlenmiş ve ıslanmış kapı paspaslarını yedeği ile değiştirmek işimizi kolaylaştıracaktır.

Kapı paspaslarımızın temizliğine dikkat etmeli ve belirli aralıklarla mutlaka temizliğini yapmalıyız.Aksi taktirde ıslanmış kirlenmiş bir paspas işlevini kaybederek kirin yayılmasına, hoş olmayan bir görüntüye ve yerlerin aşınmasına sebep olacaktır.

Sizler için birbirinden şık dekoratif kapı önü paspaslarını derleyip beğeninize sunuyoruz, iyi seyirler dileriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Nur says:

  Evim için kapı önü paspasi ararken bu site karşına çıktı.cok güzel modeller buldum her zevke uygun modeller olduğunu gieuyorum. Tercih yapmakta zorlanacagim kesin 🙂

  1. Nur says:

   Kapı padpaslarindaki desenler gerçekten cok güzel dusunulmus kapı önüne gelen kum çakıl gibi taşlar eve girmesin diye hemde görsel anlamda şıklık katacak bir ürün ous bayıldım hepsine

 2. Nurcan says:

  Ürünlere bayıldım hepsi harika istediğim her çeşit ve modele buradan ulaşabiliyoruz.hepsine bayıldım hepsini alabilirsem keşke😊

BİR YORUM YAZ