Mutfak Dekorasyon Önerileri

Mutfak Dekorasyon Önerileri

Mutfaklar İçin Fikirler

Dekorasyonvemodellerim.com sitesi olarak bu yazımızda en çok vakit geçirdiğimiz mekanlar arasında olan mutfaklar için enerji veren fikirleri sizlerle paylaşıyoruz. Kullanışlı, hayal gücünün arttığı ve pratik çözümlerle dolu bir mutfağa sahip olmak için hayal güçlerinizi harekete geçiriyoruz.  Yazımızın sonunda sitemizin ziyaretçileri tarafından yapılan yorumları incelemenizi tavsiye ederiz.

 • Askıların hepsi aynı olmalı diye bir kural yok. Mutfak tekstilleriniz için çiçekli, kelebekli ya da cupcake’li (yemek öğesi olan başka modellerde olabilir) askılar seçebilirsiniz. Böylece mekanın samimi atmosferini desteklemiş olursunuz.
 • Mutfak pencereniz büyükse kanatlı çiçekli perdeler kullanarak bu alanda bahar havası estirebilirsiniz. Perdenin rengini mutfağınızdaki renklere uygun seçerek bir uyum yakalamayı deneyin.
 • Günlük kullandığınız çatal, bıçak ve kaşıkları mutfak raflarına yerleştireceğiniz hasır sepete koyabilirsiniz. Bu şekilde onlara daha çabuk ulaşırsınız. Evin her köşesinde kullandığımız bu hasır sepetler mutfak için de romantik bir düzenleme aracı.
 • Mutfak dolap ve çekmecelerini yenilemenin bir yolu kulplarını değiştirmek olabilir. Bunun için seramik kulpları tercih edebilirsiniz.
 • Organik yaşama geçiş yaptığımız bu dönemde mutfağınızda saksı içinde nane, maydanoz, biberiye, kekik gibi bitkiler yetiştirebilirsiniz.
 • Mutfağınıza renk katmak mı istiyorsunuz? Mutfak dolaplarınızı keyifli ve içinizi açacak renklere boyamayı deneyin. Böylece mekanda bir odak noktası oluşturabilirsiniz.
 • Mutfak dolaplarınızın kapaklarını kişiselleştirin. Üst kapakları kara tahtayla kaplatın ve günlük notlarınızı, o günün menüsünü, yapacaklarınızı tebeşir (tozsuz tebeşir) ile bu kapakların üzerine yazın. Böylece mutfakta nostaljik rüzgarlar estireceksiniz.

Kara tahta mutfak dolabı kapağı

 • Mini ahşap dolaplar mutfağınız için iyi birer depolama çözümü olabilir. Üstelik sıkıldığınızda ya da mutfağınızı değiştirdiğinizde üzerini zımparalayıp tekrar boyayarak rengini değiştirebilirsiniz. (Bu tür uğraşlar boş zamanlarınız için hobi olmaya yardımcı olacaktır)
 • Duvarlarda farklı bir görüntü oluşturmanın bir yolu duvar kağıdı kullanmaktan geçiyor. Mutfağınıza uyum sağlayacak eğlenceli desenler de iyi fikirlerden biridir.
 • Mutfaktaki en önemli sorunlardan biri de üst dolaplara ulaşmak. Bu sorunu ortadan kaldırmak için merdiven sistemi uygulayabilirsiniz. (Genelde tavan yüksekliği 300 cm yüksekliğinde olan mutfaklar için tercih edilmesi gerekir. Çünkü standart konutlarda tavan yüksekliği 250-260 cm arasında olduğu için üst kapaklar çok yüksekte kalmıyor)

Hazırladığımız bu yazı mutfaklarına biraz daha enerji katmak isteyenler için etkili olacaktır. Yazımızla paralel olarak farklı mutfak tasarımları için aşağıdaki resimleri incelemenizi tavsiye ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Selvi Hercan says:

  Sondaki 2. resimde paylaştınız renkli mutfak tasarımı süper bir örnek olmuş. Hayalimdeki mutfak tasarımını alıp oraya koymuşunuz resmen:) Özellikle askılar çok güzel bir örnek olmuş. Ne yazık Türkiye’de hep kopya ürünler birbirinin aynısı devam ediyor.

 2. hayriye songül yıldız says:

  Kapakları kara tahta yapmak bence çok güzel mutfak dekorasyon fikiri olmuş. Bunu kesinlikle uygulamayı düşünüyorum. Birde hasıt sepet kullanımı mutfaklar için biraz uygun olmuyor bence. Çünkü çok cabuk pisleniyorlar

 3. Emriye says:

  Yayınladığınız mutfak modellerine bayıldım. Güzel fikir oluyor bizim için cok tesekkur ederiz.

 4. Ayşegül Yılmazer says:

  Paylaştığınız mutfak askılarına resmen bittim diyebilirim. Bu siteyi sırf bu yüzden takip ediyorum işte. Paylaştığınız dekorasyon fikirleri çok güzel oluyor. Teşekkür ederim tekrardan

BİR YORUM YAZ