Salon Aplik Modelleri

Salon Aplik Modelleri


SALON DEKORASYONUNDA APLİK KULLANIMI

Aplikler duvara monte edilen yardımcı aydınlatma ürünleridir. Dilimize Fransızcadan geçen ve duvar şamdanı veya duvar lambası olarak adlandırılan apliklerin tarihi Orta Çağa kadar dayanmaktadır. Orta Çağ zamanlarımda duvara asılan meşale yada mumlar şeklinde karşımıza çıkan apliklerin günümüzde gelişen teknoloji ve değişen ihtiyaçlar doğrultusunda bir çok farklı modelini bulabiliriz.

Aplikler günümüzde aydınlatma işlevinin yanında daha çok dekorasyonu tamamlamak için bir çok farklı alanda kullanılmaktadırlar. Bizler sizlere bu yazımızda salon dekorasyonumuzda aplik kullanımından bahsetmeye çalışacağız.

Salon Aplik Tasarımları için hazırladığımız sunum videosunu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Aplik Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Salonunuzda hem aydınlatma hem de dekorasyon için bir ürün düşünüyorsanız aplikler tamda size göre bir tercih olacaktır. Dekorasyonunuz ister klasik tarzda ister modern tarzda olsun bunlara uyum sağlayacak çok sayıda birbirinden şık aplik modellerini kullanabilirsiniz.

Salonlarda her zaman kuvvetli bir ışık olsun istemeyiz. Bazı zamanlarda daha loş ışıkları tercih etmek istediğimizde ayarlanabilir güçlerde aplikler kullanabiliriz. Duvarda asılı duran, saat, tablo, aksesuar, resim …vb gibi bir nesneyi ön plana çıkarmak, salonun karanlıkta kalan bir köşesini aydınlatmak, geceleri kitap okumak, sakinleşip rahatlamak için loş bir ışıkta dinlenmek istediğimizde veya romantik bir ortam oluşturmak için apliklerin işlevsel özelliklerini kullanabilirsiniz. Ayrıca bu ihtiyaçlarımızı, zevkimize göre tercih edeceğimiz şık aplikler sayesinde dekoratif bir şekilde karşılamışta oluruz.

Aplik Ölçüleri

Aplikler genellikle yerden 120-160 cm yüksekliğe asılabilirler.Ama bu ölçüler standart olmayıp kullanılan mekana ve kullanım amacına göre farklılık gösterebilir. Aplik yüksekliği duvardaki nesneler, kapı ve pencere ölçüleri ile mobilya ve diğer aydınlatma araçları ile uyum içinde olmalıdır. Ayrıca asılan aplikler kullanılan mekanda hareketi zorlaştırmamalı, çarpıp kazalara sebep vermemelidir.

Sizler için derlediğimiz birbirinden şık, salonlarda kullanılan aplik dekorasyonlarını beğenilerinize sunuyoruz. İyi seyirler dileriz

Aplik Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ