Siyah Banyo Modelleri

Siyah Banyo Modelleri

Siyah Banyo Modelleri

Banyolarımız her ne kadar göz önünde olan alanlarımız olmasa da sık sık kullanılan alanlar içerisindedir. Özellikle son senelerde banyo dekorasyonlarına daha fazla önem verilmeye ve özen gösterilmeye başlanmıştır.  Siyah renkli banyo dekorasyonu da bu dekorasyon çeşitlerinden biridir. Asaletin rengi olarak kabul edilen siyah rengi özellikle kendisine uyumlu olan renkler ile birleşerek çok hoş banyo dekorasyonlarına imza atmanızı sağlamaktadır. Siyah banyo modellerinde en çok tercih edilen parça fayanslardır. Yer ve duvarların kaplanmasında büyük rol oynayan bu fayanslar siyah ve kendinden renksiz desenli olabilirler. Bu fayansların belli yerlerinde bordür denilen fayanslar farklı renklerde olarak da kullanılabilir.

Renkli Banyoları Siyaha Çevirmek

Eğer evinizdeki banyonuz siyah değilse ve çok az bir masraf ile siyah banyo modellerinden birine sahip olmak isterseniz size yapışkanlı kâğıtları önerebiliriz. Bu kâğıtların kaliteleri değişmekle birlikte su geçirmez özellikte olanları da vardır. Evinizin banyosunu bu kâğıtlar ile siyah kaplayabilirsiniz. Banyonuzdaki dolabı ve fayansları bile sadece bu kaplar ile kaplarsanız siyah bir banyoya sahip olabilirsiniz.

Zıt Renkler Banyoda Önemli Ayrıntılar Arasında

Siyah renk banyo dekorasyonunda genellikle bu renge zıt renkler de kullanılmaktadır. Siyah rengi ile genellikle en çok beyaz renginin kullanımı tercih edilmektedir. Klozet küvet ve lavabolarda tercih edilen bu beyaz rengi kullanılan diğer aksesuarlarda da kullanılmaktadır. Beyaz renkli kullandığınız lavabonuzun üzerindeki sabunluk ya da diş fırçalığını siyah renkli tercih edebilirsiniz. Aynalar özellikle banyo gibi küçük alanlarda ortamı hem aydınlatırlar hem de daha geniş gösterirler bundan dolayı ayna kullanımına da büyük bir yer verebilirsiniz.

Aydınlatma En Önemli Nokta

Siyah renk banyolarda aydınlatma en önemli noktalardan biridir. Bunun nedeni banyonuz zaten çok koyu bir renk ve karanlık haldedir. Geniş banyolar tek bir ışık kaynağı ile yeteri kadar aydınlanmayabilir. Bundan dolayı daha fazla ışık tercih edebilirsiniz. Spot ışıklar bu konuda yardımcı olacaktır. Küçük banyolar güçlü bir ışık ile rahatlıkla aydınlatılabilir. Son olarak duşa kabininizi cam olarak tercih etmeniz banyonuzun daha hoş görünmesine neden olacaktır.

Siyah Renk Banyo Dekorasyon Örnekleri

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ