Tasarım Harikası Pergola Modelleri

Tasarım Harikası Pergola Modelleri

Gölgelik anlamına gelen Pergola, bir tente sistemidir. Çatı şeklinde açıklıklarında ya da bükümlü ve yatay açıklıkların kapatılabilmesi için kullanılır. Yaz mevsiminde Pergola Modelleri oldukça şık ve kullanışlı alanlar oluşturuyor. Son dönemlerde oldukça popüler bir uygulama olan Pergola ile güneşten korunaklı alanlar oluşturabilirsiniz. Su geçirmez özelliği bulunan sistemi açılır tavan özelliği ile de yağmurdan koruyacak şekilde dizayn edebilirsiniz.

Yaz mevsimlerinde şık bir gölgelik olarak kullanabilir, kış mevsimlerinde kenar kısımlarını cam ile kapattırarak kullanışlı bir kış bahçesi haline getirebilirsiniz. Her halükarda bahçelerinizde kendinize özel alanlar oluşturacak olan Pergola Çeşitleri her alanda estetik uygulamalar oluşturuyor.Bahçenizin en güzel kısmını estetik özelliklerdeki pergola sistemi ile farklı bir dinlenme alanına çevirebilirsiniz. Bahçenizde oluşturacağınız bu şekilde alanı kendinize özel bir köşe haline getirebilir.

Mevsimsel özelliklerden etkilenmeden bahçenizi çok daha şık bir şekilde kullanabilme imkânı sunar. Bu alanda Pergola Fiyatları farklı büyüklüklerdeki her alanda estetik ve kullanışlı bir çözüm olarak yeni sezon trendi bir uygulama olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. fatma şenocak says:

    Pergola kelimesini ilk İtalya da duymuştum. Gölgelik anlamına gelen bu kelime bizdeki çardak, kamelya ile aynı. Altında oturabileceğiniz gölgelik. Yalnız bir fark varmış oda pergola denilince sarmaşık tarzı bitkilerin bu yapıyı sarıyor olmasıymış. Yani sadece gölgelik oldu mu çardak, sarmaşıklı oldu mu pergola. Bunlardan bir tane yaptırayım da bahçeme koyayım diyebileceğim bir yerim yok.Ama çok güzeller, ileride imkanım olursa ahşap olanından, şöyle görselliği ön planda olan, kaliteli bir tane yaptıracağım inşallah. Neden olmasın değil mi?

BİR YORUM YAZ