Merdiven Dekorasyon Fikirleri

Merdiven Dekorasyon Fikirleri

Daire İçi Bina Dekorasyon Fikirleri

Evlerimizde bulunan merdivenler, ev dekorasyonunda unutulan, göz ardı edilen öğelerdir. Bir yerden başka bir yere inip çıkmaya yarayan merdivenler, aslında iyi bir tasarımla mükemmel birer dekorasyon öğelerine dönüştürülebilir. Uygun bir dekorasyon ve aydınlatma kullanılarak merdivenlerimizi, evimizin en dikkat çekici yerleri haline getirmek; merdiven altlarını ve boşluklarını daha da verimli kullanılabilen yerlere çevirmek mümkün.

Merdiven dekorasyonu; merdivenlerin bulunduğu alandaki duvarın rengi, duvarda ve zeminde kullanılan malzemeler, genel tasarımımızın özellikleri de dikkate alınarak yapılmalıdır. Böylece evimizin genel dekorasyonu ile uyumlu, şık bir görselliğe sahip merdivenlere sahip olabiliriz.

Merdiven basamaklarını zevkinize uygun renkli, desenli duvar kağıtlarıyla kaplayarak görsel açıdan güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. İster her basamakta farklı bir desen, renk kullanabilir,  isterseniz aynı renk ve desenleri kullanarak bütünlük sağlayabilirsiniz, tercih sizin.

Aşağıdaki video üzerinden örnek merdiven dekorasyonlarını slayt şeklinde izleyebilirsiniz.

Merdiven dekorasyonu için bir başka yol ise renkli boyalar kullanmaktır .Merdiveninizin basamaklarını birbirinden farklı renklerle; v şeklinde veya çizgiler halinde boyayarak daha canlı bir görüntüye kavuşturabilirsiniz..Tabi boyama işi eğer kendiniz yapacaksanız ve bu işte usta değilseniz biraz zor olabilir.Bunun yerine hazır satılan kaplama kağıtlarını kullanmakta mümkün.Son zamanlarda kitap kapağı şeklindeki kaplama kağıtları oldukça popüler.Renkli bantları merdiveninizin basamaklarına yukarıdan aşağıya doğru yapıştırarak farklı ve canlı bir görünüm elde etmekte mümkün.

Beğendiğiniz uzun bir kilimi merdiveninize sererekte güzel bir tasarıma sahip olunabilir Yeterince uzun bir kilime sahip değilseniz bir kaç kilimi uç uca ekleyerek kendi tasarımınızı yapıp kullanabilirsiniz.Ama kaymaya karşı kilimi çubuklar yardımıyla veya yapıştırarak sabitlemeyi unutmayın.

Kalın halatları, kapı tokmaklarını veya bir fileyi kullanarak farklı merdiven tırabzanları oluşturabilirsiniz. Merdiven basamaklarının altında ve varsa merdivenin yanındaki duvarlarda uygun dekoratif aydınlatmalar kullanılabilir; merdiven tırabzanları ve duvarlar çiçeklerle süslenebilir, şık tablolar kullanılabilir. Böylece merdivenlerimiz olduğundan daha şık, hoş bir görüntüye kavuşabilir.

Eğer merdiveninizi yeni yapacaksanız ve imkanınız varsa; çok farklı tasarımlara sahip merdivenleri de tercih edebilirsiniz. Merdiveninizi kendiniz de tasarlayabileceğiniz gibi birbirinden farklı, yaratıcı ve ilginç olarak tasarlanmış modelleri seçerek; iddialı, havalı, eğlenceli merdivenlere sahip olabilirsiniz.

Merdiven Dekorasyon Örnek Resimleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ